Site Kullanım Koşulları
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Gizlilik Politikası
İptal ve İade Koşulları
Hizmet Sözleşmesi
© 2022 MERSEV BİLİŞİM YAZILIM TEKSTİL PAZARLAMA İTHALAT VE İHRACAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

İptal ve İade Koşulları

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

TARAFLAR:

WEBSİTESİ: https://www.mersev.com.tr / mersev.com.tr alan adı üzerinde yerleşik Mersev Bilişim
ALICI: Websitesi’ni kullanarak hizmet satın alımı yapan kullanıcılar.

SATICI: Mersev.com.tr veya MERSEV BİLİŞİM YAZILIM TEKSTİL PAZARLAMA İTHALAT VE İHRACAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

GENEL:

1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

4.Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  alıcının gösterdiği şekilde kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise,  ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir.

5.Satın alınan ürün, eksiksiz bir şekilde ve e-Arşiv faturası ile teslim edilmek zorundadır.

6.Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE: 

7.Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER: 

8.Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE: 

9. SATICI'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

 

CAYMA HAKKI:

10.ALICI; satın aldığı ürünün kendisine teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

Teslimat tarihinden itibaren 14 Günü aşan siparişlerde SATICI, hangi sebeple olursa olsun iade talebini reddetme hakkını saklı tutar.

 

11.SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET

ADI/UNVANI: MERSEV BİLİŞİM YAZILIM TEKSTİL PAZARLAMA İTHALAT VE İHRACAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ADRES: 1 Nolu Beşirli Mh. Devlet Sahil Yolu Cd. No: 168/1 Ortahisar, TRABZON

EPOSTA: bilgi@mersevkids.com

MERSEVKIDS TELEFON & WHATSAPP: +90 (850) 346 4 461

 

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

12.Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI’ya aittir.

 

CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 

  1. Teslimi yapılan kod, yazılım vs açık olarak paylaşılmadan cayma hakkı kullanılmalıdır. 

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

16.ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

 

ÖDEME VE TESLİMAT

17.Banka Havalesi, FAST, EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, MERSEV BİLİŞİM YAZILIM TEKSTİL PAZARLAMA İTHALAT VE İHRACAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ adlı TR05 0004 6001 0088 8000 3498 76 IBAN Akbank T. A. Ş. (TL) hesabımıza yapabilirsiniz.

18.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir. 

Hizmete mi ihtiyacınız var?

İletişime geçin
banner

İptal ve İade Koşulları

İptal ve İade Koşulları
sayfasını görüntülüyorsunuz.