Sözleşmeler

Newsletter
© 2021 Mersev Bilişim | Tüm hakları saklıdır.

Site Kullanım Koşulları

Site Kullanım Koşulları

Yürürlük Tarihi: 10 Ağustos 2021

Kapsam: www.mersev.com.tr

SÖZLEŞME: Mersev Bilişim Web Yazılım, Tasarım, Danışmanlık Hizmetleri (bundan böyle “Şirket” olarak anılacaktır) tarafından sağlanan bu web sitesinin ve bu web sitesindeki hizmetlerin kullanımı, aşağıdaki Hüküm ve Koşullara (bundan böyle “Sözleşme” olarak anılacaktır) tabidir. Sözleşmenin tüm bölümleri ve alt bölümleri bu sözleşmeye dahil edilmiştir.

Bu Sözleşme, https://www.mersev.com.tr web sitesindeki (bundan böyle “Web Sitesi” olarak anılacaktır) tüm sayfaların ve bu Web Sitesi tarafından veya bu Web Sitesinde sağlanan hizmetlerin (“Hizmetler”) kullanımını ifade edecektir.

TANIMLAR

Bu Sözleşme’de bahsedilen taraflar aşağıdaki gibi tanımlanacaktır:

a) Şirket, Biz, Web Sitesini yayınlayan, işletme ve yayıncı tarafı; Web Sitesini ve Web Sitesindeki belirli Hizmetleri kullanıcıların kullanımına sunar. Mersev Bilişim Web Yazılım, Tasarım, Danışmanlık Hizmetleri, Şirket, Biz, Bizim ve diğer birinci tekil şahıs zamirleri Şirket ile Şirketin tüm çalışanları ve iştiraklerini ifade edecektir.

b) Siz, Kullanıcı, Müşteri: Siz, Web Sitesinin kullanıcısı olarak, bu Sözleşme boyunca Siz, Sizin, Sizin veya Kullanıcı veya Müşteri gibi ikinci şahıs zamirleriyle anılacaktır.

c) Taraflar: Bu Sözleşmenin tarafları (Şirket ve Siz) toplu olarak Taraflar olarak anılacaktır.

2) ONAY VE KABUL

Web Sitesini kullanarak, bu Sözleşmeyi okuyup incelediğinizi ve buna bağlı kalmayı kabul ettiğinizi garanti edersiniz. Bu Sözleşmeye bağlı kalmayı kabul etmiyorsanız, lütfen Web Sitesini kullanmayın. Şirket, yalnızca bu Sözleşmeyi kabul etmeniz durumunda size bu Web Sitesinin ve Hizmetlerin kullanımını sağlamayı kabul eder.

3) YAŞ KISITLAMASI

Bu Web Sitesini veya burada yer alan Hizmetleri kullanmak kredi kartıyla ödeme hizmetleri sağladığı için en az 18 (on sekiz) yaşında olmayı gerektirir. Bu Web Sitesini kullanarak, en az 18 yaşında olduğunuzu ve yasal olarak bu Sözleşmeyi kabul edebileceğinizi beyan ve garanti ediyorsunuz. Şirket, yaşınızın yanlış beyan edilmesinden dolayı hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

4) WEB SİTESİNİ KULLANMA LİSANSI

Şirket, Web Sitesini veya Hizmetleri kullanmanız sonucunda Size belirli bilgiler sağlayabilir. Bu tür bilgiler, Şirket tarafından geliştirilen belgeleri, verileri veya bilgileri ve Web Sitesini veya Hizmetleri kullanmanıza yardımcı olabilecek diğer materyalleri (“Şirket Materyalleri”) içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Bu Sözleşmeye tabi olarak Şirket, Şirket Materyallerini yalnızca Web Sitesini ve Hizmetleri kullanımınızla bağlantılı olarak kullanmanız için Size münhasır olmayan, sınırlı, devredilemez ve geri alınabilir bir lisans verir. Şirket Materyalleri başka bir amaç için kullanılamaz ve bu lisans, Web Sitesini veya Hizmetleri kullanmayı bırakmanız veya bu Sözleşmenin feshi ile sona erer.

5) FİKRİ MÜLKİYET

Web Sitesinin ve Şirket tarafından sağlanan tüm Hizmetlerin, tüm telif hakları, ticari markalar, ticari sırlar, patentler ve diğer fikri mülkiyet (“Şirket IP”) dahil olmak üzere Şirketin mülkiyetinde olduğunu kabul edersiniz. Şirketin IP’si ile ilgili tüm hak, unvan ve menfaatlerin Şirket’e ait olduğunu ve Şirket IP’sini herhangi bir yasa dışı veya ihlal edici amaç için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz. Şirket IP’sini, Şirketin açık yazılı izni olmaksızın elektronik olarak veya yeni ticari markaların, ticari adların, hizmet markalarının veya URL içerikleri dahil olmak üzere hiçbir şekilde çoğaltmamayı veya dağıtmamayı kabul ediyorsunuz.


6) KULLANICI YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Web Sitesinin veya Hizmetlerin bir kullanıcısı olarak, Bize kaydolmanız istenebilir. Bunu yaptığınızda, e-posta adresiniz veya kullanıcı adınızın yanı sıra bir şifre seçeceksiniz. Adınız dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel bilgiler de verebilirsiniz. Bu bilgilerin doğruluğunu sağlamaktan siz sorumlusunuz. Bu tanımlayıcı bilgiler, Web Sitesini ve Hizmetleri kullanmanızı sağlayacaktır. Bu tür tanımlayıcı bilgileri Şirket’in sunduğu hizmetler veya ürünler ile alakalı olmayan herhangi bir kimse ve kuruluşla kesinlikle paylaşmayın. Tanımlayıcı bilgilerinizin ele geçirildiğini fark ederseniz, Bizi en kısa sürede yazılı veya E-Posta olarak bilgilendirmeyi kabul edersiniz. Tanımlayıcı bilgilerinizin emniyetini ve güvenliğini sağlamaktan ve ayrıca tanımlayıcı bilgilerinizdeki herhangi bir değişiklikten Bizi haberdar etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

7) OLUMSUZ DAVRANIŞLAR

Web Sitesini veya Hizmetleri herhangi bir yasa dışı amaç veya bu madde kapsamında yasaklanan herhangi bir amaç için kullanmamayı kabul etmektesiniz. Web Sitesini veya Hizmetleri, Web Sitesine, Hizmetlere veya Şirketin genel işleyişine zarar verebilecek herhangi bir şekilde kullanmamayı kabul etmektesiniz.

a) Böyle bir durumda Web Sitesini veya Hizmetleri kullanmamayı, hizmet veya servis almamayı kabul edersiniz.

I) Başkalarını taciz etmek, kötüye kullanmak veya tehdit etmek ya da herhangi bir kişinin yasal haklarını başka bir şekilde ihlal etmek;

II) Şirketin veya herhangi bir üçüncü şahsın fikri mülkiyet haklarını ihlal etmek;

III) Bir başkasının mülküne zarar verebilecek herhangi bir virüs yazılımını veya diğer zararlı yazılımları yüklemek veya başka bir şekilde yaymak;

IV) Dolandırıcılık yapmak;

V) Herhangi bir yasa dışı kumar, çekiliş veya saadet zinciri düzenine dahil olmak veya oluşturmak;

VI) Müstehcen veya karalayıcı herhangi bir materyali yayınlamak veya dağıtmak;

VII) Herhangi bir gruba karşı şiddeti, nefreti veya ayrımcılığı teşvik eden herhangi bir materyali yayınlamak veya dağıtmak;

VIII) Başkaları hakkında hukuka aykırı bilgi toplamak.

8) PAZARLAMA VE REKLAM

Şirket, Web Sitesi ve Hizmetler aracılığıyla, Şirketin Web Sitesi üzerinden veya aracılığıyla mal veya hizmet satışından bir komisyon veya yüzde aldığı bağlı kuruluş pazarlaması yapabilir. Şirket ayrıca ticari işletmelerden reklam ve sponsorluk kabul edebilir veya başka şekillerde reklam tazminatı alabilir. Fakat Şirket, bu pazarlama veya reklamlarla alakalı hiçbir Tarafın kişisel bilgilerini paylaşmayacaktır.

9) GİZLİLİK BİLGİLERİ

Web Sitesini ve Hizmetleri Kullanımınız aracılığıyla, Bize belirli bilgileri sağlayabilirsiniz. Web Sitesini veya Hizmetleri kullanarak Şirkette, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bağlı şirkette (MERSEV BILISIM LLC) kullanma hakkı vermiş olabilirsiniz.

a) Sakladığımız bilgiler: Bir hesap için kaydolduğunuzda, Bize geçerli bir e-posta adresi sağlarsınız ve Bize Adınız-Soyadınız veya fatura bilgileriniz gibi ek bilgiler verebilirsiniz. Web Sitemizi veya Hizmetlerimizi nasıl kullandığınıza bağlı olarak, Web Sitemize erişmek için kullandığınız harici uygulamalardan da bilgi alabiliriz veya çerezler, günlük dosyaları, Google Analytics/Yandex Metrika gibi veya diğerleri gibi çeşitli web teknolojileri aracılığıyla bilgi alabiliriz. .

b) Bilgileri Nasıl Kullanırız: Sizden toplanan bilgileri, e-posta iletişimi de dahil olmak üzere web sitemizde devam eden iyi deneyiminizi sağlamak için kullanırız. Pazarlama ve analizlerimizi geliştirmek için alınan pasif bilgilerin belirli yönlerini de takip edebiliriz ve bunun için üçüncü taraf sağlayıcılarla çalışabiliriz.

c) Bilgilerinizi Nasıl Koruyabilirsiniz: Çeşitli teknolojilerin kullanımından elde ettiğimiz pasif bilgilere erişimimizi devre dışı bırakmak isterseniz, web tarayıcınızda çerezleri devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Şirketin, e-posta adresiniz gibi, Sizinle ilgili sağladığınız bilgileri almaya devam edeceğini lütfen unutmayın.

10) SATIŞ

Şirket, Web Sitesinde mal veya hizmet satabilir.

11) NAKLİYE/TESLİMAT/İADE POLİTİKASI

Bizden satın alabileceğiniz herhangi bir ürün için ödeme yapmayı kabul edersiniz ve fiyatların değişebileceğini kabul ve beyan edersiniz. Bize sağladığınız bilgilerdeki hatalar veya eksiklikler dahil olmak üzere herhangi bir nedenle bir siparişi reddetme veya iptal etme hakkını saklı tutarız. Ödeme işlendikten sonra siparişinizi reddetmek veya iptal etmek gibi fiilleri gerçekleştirirsek, ödemiş olduğunuz tutar hesabınıza ivedilikle iade edilecektir.  Ayrıca, bir satışı onaylamadan önce Sizden ürün veya hizmetle alakalı ek bilgi talep edebiliriz ve Ürünlerimizin herhangi birinin satışına herhangi bir ek kısıtlama koyma hakkını saklı tutarız. Bizden satın alabileceğiniz herhangi bir ürün için ödeme yapmayı kabul edersiniz ve fiyatların değişebileceğini kabul ve beyan edersiniz.

Sorularınız, endişeleriniz veya anlaşmazlıklarınız için bizimle zamanında aşağıdaki adreslerden iletişime geçmeyi kabul ediyorsunuz: bilgi@mersev.com.tr

Web Sitemizden satın aldığınız herhangi bir şeyden memnun değilseniz, aşağıdakileri yapabilirsiniz:

Müşteriler, Şirket’i zarara uğratmamak kaydıyla ürün/hizmet iadesi talep edebilir. Şirketin dış kaynaklara iade edilemeyecek ödemeler, ürün kodlarının paylaşılmasından sonra gibi durumlar iade hakkında dahil değildir.

12) TERSİNE MÜHENDİSLİK VE GÜVENLİK

Aşağıdaki eylemlerden hiçbirini yapmamayı kesinlikle kabul edersiniz:

a) Tersine mühendislik veya Web Sitesinden veya Hizmetlerden veya Web Sitesinden veya Hizmetlerden herhangi bir koduna veya yazılımına tersine mühendislik girişiminde bulunmak;

b) Herhangi bir yetkisiz erişim, şifreleme veya diğer güvenlik araçlarının devre dışı bırakılması, veri madenciliği veya herhangi bir ana bilgisayar, kullanıcı veya ağa müdahale yoluyla Web Sitesinin veya Hizmetlerin güvenliğini ihlal etmek.

13) VERİ KAYBI

Şirket, hesabınızın veya içeriğinizin güvenliği için sorumluluk kabul etmez. Web Sitesini veya Hizmetleri kullanımınızın riskinin size ait olduğunu kabul etmektesiniz.

14) TAZMİNAT

Şirketi ve bağlı kuruluşlarından herhangi birini (varsa) savunmayı ve tazmin etmeyi ve Web Sitesini veya Web Sitesini kullanımınız veya kötüye kullanımınızdan kaynaklanabilecek veya bunlarla ilgili olabilecek avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere tüm yasal iddia ve taleplere karşı maddi sorumluluğu kabul etmiş sayılırsınız.

15) SPAM POLİTİKASI

Başkalarından e-posta adresleri ve kişisel bilgiler toplamak veya herhangi bir toplu ticari e-posta göndermek de dahil olmak üzere, Web Sitesini veya Şirketin Hizmetlerinden herhangi birini yasa dışı spam faaliyetleri için kullanmanız kesinlikle yasaktır.

16) ÜÇÜNCÜ ŞAHIS BAĞLANTILARI VE İÇERİK

Şirket zaman zaman üçüncü taraf web sitelerine veya diğer hizmetlere bağlantılar verebilir. Web Sitemizden bağlantı verilen herhangi bir üçüncü taraf hizmetini kullanmanız sonucunda ortaya çıkan herhangi bir kayıp veya hasardan Şirketin sorumlu veya yükümlü olmadığını kabul edersiniz.

17) SÖZLEŞMEDE DEĞİŞİKLİKLER VEYA EKLEMELER

Şirket, zaman zaman ve herhangi bir zamanda Size bildirimde bulunmaksızın bu Sözleşmeyi değiştirebilir. Şirketin bu Sözleşmeyi değiştirme veya burada yer alan herhangi bir şeyi revize etme hakkına sahip olduğunu kabul edersiniz. Ayrıca, bu Sözleşmedeki tüm değişikliklerin, Web Sitesinde yayınlandıktan hemen sonra tam olarak yürürlüğe gireceğini bildiririz. Sözleşmede değişiklik olduğunda, sözleşmenin giriş kısmındaki tarih de değiştirilecektir.

a) Bu Anlaşmanın herhangi bir kısmı veya alt kısmının herhangi bir mahkeme tarafından iptal edilmesi durumunda, bu Anlaşmanın önceki versiyonunun tam olarak uygulanabilir ve geçerli olarak kabul edileceğini kabul edersiniz.

b) Bu Sözleşme değiştiğinde tarihi de güncellenecektir. Ayrıca, yeni sözleşme yayınlandığında önbelleğinizi temizlememekten kaynaklanan -eski sürüm görüntülemelerinden- Şirket sorumluluk kabul etmez. Bu Sözleşmede yapılacak herhangi bir değişiklikten sonra Web Sitesini kullanmaya devam etmenizin, bu Sözleşmeye devam eden onayınızın bir tezahürü olduğunu kabul edersiniz.

c) Bu Sözleşmede yapılan herhangi bir değişikliği okumamanız, incelememeniz; sözleşmeyi kabul etmediğiniz anlamına gelebilir.

18) SÖZLEŞME

Bu Sözleşme, bu Web Sitesinin her türlü kullanımıyla ilgili olarak Taraflar arasındaki anlaşmanın tamamını oluşturur. Bu Sözleşme, bu Web Sitesinin kullanımına ilişkin yazılı veya sözlü tüm önceki veya eşzamanlı anlaşmaların veya mutabakatların yerine geçer.

19) HİZMET KESİNTİLERİ

Şirketin planlanmış veya planlanmamış bir temelde bakım veya acil durum hizmetleri gerçekleştirmek için Web Sitesine erişiminizi kesmesi gerekebilir. Web Sitesine erişiminizin, herhangi bir nedenle beklenmeyen veya planlanmamış kesinti sürelerinden etkilenebileceğini, ancak Şirketin bu tür kesintilerden kaynaklanan herhangi bir hasar veya kayıptan sorumlu olmayacağını kabul etmektesiniz.

20) SÜRE, FESİH

Şirket, sizinle olan bu Sözleşmeyi herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle, sebepli veya sebepsiz olarak feshedebilir. Şirket, yürürlükteki yasalara veya diğer yasal yükümlülüklere uymamak, Şirketin veya üçüncü bir şahsın fikri mülkiyet haklarını ihlal etmek dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere, burada belirtilen şartlardan herhangi birini ihlal ederseniz, bu Sözleşmeyi özellikle feshetme hakkını saklı tutar. Bizde bir hesap açtıysanız, istediğiniz zaman Bizimle iletişime geçerek ve fesih talebinde bulunarak bu Sözleşmeyi feshedebilirsiniz. Bu Sözleşmenin feshedilmesinde, doğası gereği fesihten sonra yürürlükte kalması beklenen hükümler tam olarak yürürlükte kalacaktır.

21) GARANTİ VERMEME

Web Sitesini ve Hizmetleri kullanımınızın riskinin Size ait olduğunu ve Bizim tarafımızdan sağlanan Hizmetlerin “Olduğu Gibi” esasına dayalı olduğunu kabul edersiniz. Şirket, Web Sitesinin veya Hizmetlerin ihtiyaçlarınızı karşılayacağına veya Web Sitesinin veya Hizmetlerin kesintisiz, hatasız veya güvenli olacağına dair hiçbir garanti vermez. Şirket ayrıca Web Sitesinde yer alan veya Hizmetler aracılığıyla elde edilen herhangi bir bilginin güvenilirliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Ürün ve hizmetleri doğru kullanamamaktan kaynaklanan veri kaybı, hasar gibi durumlardan Şirket sorumlu değiştir.

22) SORUMLULUK SINIRLAMASI

Şirket, Web Sitesini veya Hizmetleri kullanmanızın bir sonucu olarak, Sizin başınıza gelebilecek hiçbir zarardan sorumlu değildir. Şirketin bu Sözleşmeden doğan veya bu Sözleşmeyle ilgili olan azami yükümlülüğü, yüz (100 TL) Türk Lirası veya son altı (6) ay içinde Şirkete ödediğiniz tutarla sınırlıdır. Bu bölüm, kâr veya gelir kaybı, dolaylı veya cezai zararlar, ihmal, kusursuz sorumluluk, dolandırıcılık veya her türlü haksız fiil dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Sizin tarafınızdan yapılan tüm talepler için geçerlidir.

23) GENEL HÜKÜMLER:

a) DİL:Bu Anlaşma uyarınca yapılan tüm iletişimler veya verilen bildirimler Türkçe olacaktır.

b) YETKİ, YER VE HUKUK SEÇİMİ:Web Sitesini veya Hizmetleri kullanımınız aracılığıyla, bu Sözleşme ile ilgili veya bu Sözleşmeden kaynaklanan herhangi bir konu veya anlaşmazlığın yanı sıra herhangi bir anlaşmazlığın Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olacağını kabul etmektesiniz. İşbu Sözleşmeden doğan hukuki sorunlardan Trabzon Adliye Mahkemeleri sorumludur.

c) TAHKİM:Taraflar arasında bu Sözleşme ile ilgili veya bu Sözleşmeden kaynaklanan bir uyuşmazlık olması durumunda, Taraflar öncelikle uyuşmazlığı şahsen ve iyi niyetle çözmeye çalışacaklardır. Bu kişisel çözüm girişimleri başarısız olursa, Taraflar anlaşmazlığı mahkemeye taşıyabilir. Yetkili Mahkeme Bkz. 23/B

d) DEVİR:Bu Sözleşme veya bu Sözleşme kapsamında verilen haklar tarafınızca tamamen veya kısmen devredilemez, satılamaz, kiralanamaz veya başka bir şekilde devredilemez. Bu Sözleşmenin veya bu Sözleşme kapsamında verilen hakların Şirket tarafından devredilmesi, satılması, kiralanması veya başka bir şekilde devredilmesi durumunda, Şirketin hak ve yükümlülükleri tüm devralanlar, yöneticiler, halefler ve icracılar için bağlayıcı olacaktır.

e) BÖLÜNEBİLİRLİK:Bu Sözleşmenin herhangi bir kısmı veya alt kısmı bir mahkeme veya yetkili hakem tarafından geçersiz veya uygulanamaz bulunursa, kalan kısımlar ve alt kısımlar mümkün olan azami ölçüde uygulanacaktır. Bu durumda, bu Anlaşmanın geri kalanı tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir.

f) FERAGAT ETME:Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü uygulamamamız durumunda, bu, o hükmün veya başka herhangi bir hükmün gelecekte uygulanmasından feragat edildiği anlamına gelmez. Bu Sözleşmenin herhangi bir kısmından veya alt kısmından feragat edilmesi, başka herhangi bir kısımdan veya alt kısımdan feragat edildiği anlamına gelmez.

g) BAŞLIKLAR:Bu sözleşmedeki ana ve alt başlıklar sadece daha iyi ifade edebilme amacıyladır. Bunların hukuki bir bağlayıcılığı yoktur.

h) BAYİLİK, ACENTE, ORTAKLIK:Bu Sözleşme sonucunda Taraflar arasında herhangi bir acentelik, ortaklık veya ortaklık girişimi ilişkisi kurulmamıştır. Hiçbir Tarafın diğerini üçüncü kişilere bağlama yetkisi yoktur.

i) Mücbir Sebep:Şirket, doğal afetler, sivil makamların fiilleri, askeri makamların fiilleri, isyanlar, ambargolar, doğa olayları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere makul kontrolü dışındaki nedenlerle ifa edememesinden sorumlu değildir.

j) İZİN VERİLEN ELEKTRONİK HABERLEŞME:Bu Sözleşme kapsamında her iki Tarafa da e-posta, telefon, Telegram, WhatsApp, iletişim formları ve faks dahil olmak üzere elektronik iletişime izin verilir.

Herhangi bir sorunuz veya endişeniz için lütfen Bize şu adresten e-posta gönderin: bilgi@mersev.com.tr

banner

Our Works

Dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Vel excepturi, earum inventore.
Get in touch